Gry planszowe- doskonała forma wspólnego spędzania czasu

Kiedy za oknem pogoda nie rozpieszcza, wieczorem w telewizji nie ma ciekawego repertuaru, ponieważ większość seriali i programów ma przerwę wakacyjną, to jest to doskonała okazja na świetną zabawę przy planszówkach.
My bardzo chętnie w nie gramy, ponieważ często jest przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy!
Od jakiegoś czasu można zaobserwować, że gry planszowe znowu wróciły do łask i posiadają szeroką rzeszę fanów. I nic w tym dziwnego, ponieważ to naprawdę wspaniała sprawa:) 
Na rynku jest ogromna gama różnych kategorii gier. Są gry strategiczne, szybkie, dłuższe a nawet ruchowe:) W dzisiejszym artykule chciałabym Wam przedstawić kilka moich ulubionych gier, w które możecie zagrać we dwójkę np. gdy Wasz maluszek pójdzie spać lub też na spotkaniu z paczką przyjaciół.
Jako pierwszą przedstawiam ulubioną grę mojego męża- ACTIVITY


Jest to gra drużynowa w parach. Polega ona na odgadywaniu haseł, które są opisywane, rysowane lub pokazywane. Jest przy tym wiele śmiechu!

Kolejną gra, która nas pochłonie to WSIĄŚĆ DO POCIĄGU.
Możemy w nią zagrać od 2-5 osób, ale wiadomo, że im więcej osób, tym większa zabawa. Gra polega na budowaniu tras, które sa wyznaczone na specjalnych kartach przy pomocy stosownych kart i plastikowych wagoników.

Jeśli mowa o planszówkach, które nas pochłoną to oczywiście nie mogę nie wspomnieć o EUROBUSINESSIE:)

Ta gra naprawdę wciąga na wiele godzin:) Czy Wy też czekacie kto pierwszy wykupi Austrię ?:)

Są też gry, które są szybkie i świetnie się sprawdzają jeśli nasze dziecko ma krótką drzemkę. Pierwszą z takich gier polecam po obiedzie ;) KTO POZMYWA? Oczywiście ten, kto przegrywa;)

Druga moja propozycja to FARMER.

Jest to gra lekka, łatwa i przyjemna. Nie posiada planszy a jedynie żetony z wizerunkami zwierząt i dwie kostki. Dzięki temu nie trzeba jej specjalnie rozkładać a składanie zajmuje kilka sekund.

Jeśli mowa o sekundach to przedstawiam Wam grę 5 SEKUND

Posiadam wersję bez planszy, która zawiera karty dotyczące wiedzy o Polsce i nie tylko. Jest to doskonała propozycja, gdy mamy wolnych tylko kilka chwil.

I tak jak wspominałam są też gry dla aktywnych :) SUPER FORMA!


Wspaniała gra i rodzinny trening po przez zabawę.
Mam nadzieję,  że moje propozycje będą dla Was pomocne. Miłego wieczoru przy planszówkach!

Komentarze

Popularne posty