Pływać każdy może- czyli świetne rozwiązanie na rodzinną aktywność


Ci, którzy nas znają wiedzą, że uwielbiamy spędzać czas aktywnie. Dlatego ostatnio postanowiliśmy udać się na basen. Była to pierwsza wizyta Alusi na basenie. Początkowo nieufnie się przyglądała, po czym siedzenie w takiej „duuużej wanience” widać było sprawiało jej radość. Dlaczego warto chodzić na basen? Pływanie ma szereg zalet i jest doskonałe dla osób w każdym wieku.Kiedyś chodzenie na basen w podstawówce było dla mnie udręką, z prostego powodu- bałam się pływać. Stąd trochę mi to zajęło… Jednak obowiązkowy basen na lekcjach wychowania fizycznego jest świetną sprawą, bo to właśnie dzięki temu mamy doskonałą możliwość szlifowania swoich umiejętności pływackich. Powiedzmy sobie szczerze, rzadko spotyka się dorosłych ludzi, którzy rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem. Raczej unikają basenu, bo się po prostu wstydzą. I niepotrzebnie, bo każda pora i każdy wiek na pływanie jest odpowiedni!
 

Najbardziej pływanie pokochałam będąc w ciąży. Jest to doskonała dyscyplina sportu w tym wyjątkowym okresie życia kobiety. Może właśnie dzięki pływaniu nie  mogłam ani odrobinę narzekać na bóle pleców w ciąży. Dodatkowo dzięki temu czułam się świetnie z samą sobą i tak lekko :) Wiadomo- ciężar w wodzie jest zupełnie inaczej odczuwalny. Dlatego właśnie kobietki w ciąży gorąco zachęcam do udania się na basen!

Oto zaledwie garstka zalet pływania:

-zwiększa pojemność płuc,
-koryguje wady postawy (powiedzmy sobie szczerze, kto z nas się nie garbi? A pływanie pomaga z tym walczyć),
-rozciąga i relaksuje mięśnie,
- wzmacnia CAŁĄ sylwetkę,
- modeluje nasze ciało,
- odciąża kręgosłup!

Popularnością cieszą się też zajęcia na basenie dla maluszków. Zastanawialiśmy się nawet, czy nie chodzić na takie spotkania z Alunią. Mogą na nie uczęszczać dzieci od 3 miesiąca życia. Jednakże póki co przyglądamy się, jak nasza królewna reaguje na pobyty na basenie nim podejmiemy taką decyzję.Może warto wykorzystać ten czas, gdy są teraz niedziele bez handlu i właśnie udać się na basen? Jest to świetna forma wspólnego spędzania czasu. My z pewnością z tego skorzystamy, zatem zachęcam i Was!Zapraszam Cię również na mój profil na Facebooku i na Instagramie :)

 

Do zobaczenia!

Komentarze

Popularne posty