Karmienie piersią w miejscach publicznych- czy można to zrobić, by było "smacznie"Dzisiejszy temat jest wydaje mi się dość kontrowersyjny, a mianowicie chodzi o karmienie piersią w miejscach publicznych. Można? Nie można? Jak to zrobić aby spojrzenia dookoła nie były nieprzyjazne? Czy zatem w ogóle karmić w miejscach publiczny? 

To całe mnóstwo pytań, które zapewne zadaje lub zadawała sobie mama maluszka wychodząc z nim z domu do centrum handlowego, czy do restauracji. Czy jest na nie jedna właściwa odpowiedź? Niestety o nią ciężko, ale dzisiaj postaram się przybliżyć istniejącą zagwozdkę.

Kobieta karmiąca dziecko to piękny widok. Takie jest moje zdanie. Dlatego uważam, że nie ma nic złego w karmieniu dziecka piersią w miejscach publicznych, oczywiście jeśli robimy to w dobrym smaku. Najczęściej mamy robią to bardzo dyskretnie i trzeba naprawdę chcieć, aby dopatrzyć się wówczas obnażanie nagości piersi. Na przeciw mamom wychodzą centra handlowe i nie tylko, jeśli posiadają pokój dla matki z dzieckiem. To jest naprawdę super sprawa, ponieważ możemy swobodnie przebrać i nakarmić maluszka. Mamy tam zachowaną intymność. Osobiście z ogromną przyjemnością z nich korzystam, gdy tylko jest ku temu sposobność. Przyszło mi odwiedzić kilka takich pomieszczeń we Wrocławskich galeriach i nie tylko i moim zdaniem, zdecydowanym nr 1 we Wrocławiu jest pokój dla matki z dzieckiem w Galerii Magnolia. Tam mamy zapewnioną prawdziwą prywatność podczas karmienia piersią, ponieważ miejsca siedzące ku temu przeznaczone są zasłonięte kotarką. Korzystanie z takich miejsc podczas karmienia piersią niesie za sobą także tę zaletę, że ograniczamy ilość czynników, które mogłyby rozproszyć naszego maluszka podczas karmienia, a wiadomo, że dzieci szybko interesują się wszystkim dookoła i wówczas jedzenie przechodzi na dalszy plan.

Jeśli natomiast nie ma możliwości nakarmienia dziecka w takim pokoju, wówczas mamy w estetyczny i dyskretny sposób karmią swe maleństwa zasłaniając się np. pieluszką. Nie jest raczej spotykane, a przynajmniej mi się nie przytrafiło, aby mama ostentacyjnie prezentowała nagość piersi.  Jednakże warto tutaj wspomnieć, iż za obnażanie ciała w miejscach publicznych grozi mandat w wysokości 500zł. A może o to wnioskować każdy, kto poczuł się w jakiś sposób zgorszony widokiem nagości. O odpowiedzialności z tego tytułu  mówi art. 51 oraz 140 k.w. Dlatego jeśli mamy potrzebę nakarmienia maluszka np. na ławce w parku, wówczas warto zadbać o dyskrecję.

Niestety nie ma złotego środka, który by sprawił, że mamy nie spotkają się z nieprzychylnymi komentarzami i spojrzeniami. Karmienie dziecka piersią w miejscu publicznym to nie jest nic złego ani nienaturalnego. Ostatnio była dość głośna sprawa o kobiecie, która karmiła dziecko piersią w restauracji i została poproszona o zaprzestanie karmienia lub udanie się do toalety aby to karmienie dokończyć. Sprawa ta została wygrana, ale dopiero w drugiej instancji. Osobiście proponuję by osoba, która jest inicjatorem takiego pomysłu, sama spożyła posiłek w toalecie. 

Temat karmienia dziecka piersią w miejscach publicznych chyba nigdy nie przestanie dzielić i wzbudzać kontrowersji. Sama karmię córkę piersią, ale też butelką, także gdy nie mam możliwości naturalnie nakarmić, wówczas sięgam po butelkę. Jednakże jeśli droga Mamo nie korzystasz z butelki to rób swoje, bo tutaj chodzi o Twój największy skarb :) Dlatego róbmy swoje, ale pamiętajmy też o zachowaniu dobrego smaku, bo wtedy będzie nam wszystkim po prostu łatwiej :) A przecież robimy to wszystko dla dobra naszego Maluszka!Komentarze

  1. Otóz to, najważniejsze, aby to było jak najbardziej intymne, ja okrywałam się i dziecko pieluszką, wówczas nie wdrażałam wszystkich do naszego świata :)

    www.blisko-lasu.pl

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty