W zdrowym ciele, zdrowy duch :) Ale dlaczego tak jest?Jesienny ponury nastrój… nie u świadomych mamusiek :) To właśnie teraz warto ruszyć się z kanapy, bo nic tak nie poprawi humoru jak kilka kropli potu !

Przychodzi jesień… przez mało kogo lubiana, dlatego warto odmienić jej negatywny czar!
Jesienią dni są ponure, pochmurne i niestety krótkie. Ale mimo to można je dobrze wykorzystać, choć w kieszeniach masz zapas wymówek dlaczego nie ruszysz się z kanapy. W tej chwili proszę te kieszenie opróżnić. Dlaczego? Dzisiaj przedstawię Wam szereg zalet, które niosą za sobą ćwiczenia fizyczne. 

- Przede wszystkim ENDORFINY, to one wytwarzają się podczas wykonywania ćwiczeń. Jest to hormon szczęścia, czyli od razu żyje się przyjemniej i otoczenie jest bardziej przyjazne. A to oznacza, iż jesienna depresja stanie się dla nas obca;

- kolejna bardzo ważna kwestia szczególnie o tej porze roku- ZMNIEJSZENIE PODATNOŚCI NA CHOROBY, ponieważ wzmacnia się nasz układ odpornościowy;

- CHRONI nas przed ryzykiem osteoporozy, miażdżycy oraz cukrzycy;

- możemy JEŚĆ WIĘCEJ- tak, to nie jest pomyłka J Dzięki ćwiczeniom fizycznym poprawia się nasza przemiana materii, a co za tym idzie szybciej spalamy nadmiar kalorii. Mamy większe zapotrzebowanie na energię, także śmiało możemy zjeść ulubiony deser.

- Ruch sprawia, że JESTEŚMY SZCZUPLEJSI-  dzięki ćwiczeniom redukujemy tkankę tłuszczową. Umiarkowane oraz intensywne ćwiczenia pozwalają na to, iż właśnie tkanka tłuszczowa jest źródłem energii. 

Mam nadzieję, iż powyżej przedstawione argumenty zachęcą Cię do podjęcia aktywnego życia.
Zamień ten jesienny, pochmurny widok za oknem na świadomą swego ciała, zdrowia mamuśkę przed lustrem :)

 PS. Zdjęcie przedstawia mnie kilka dni przed porodem. Jeśli oczywiście tylko możesz to ćwicz do ostatnich dni. Bądź świadoma tego, że to jest coś bardzo dobrego dla Ciebie i dziecka.
Poszerzaj kręgi swojej świadomości, bo warto ;)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty